Prawidlowe csisnienie
27 zdrowych nawyków
do normalizacji ciśnienia krwi
darmowy ebook
Pobierz teraz

Domowe sposoby na wysokie ciśnienie krwi

Home Remedies for High Blood Pressure
Odhalila vaše poslední návštěva lékaře váš vysoký krevní tlak? Pokud ano, určitě nejste sami. Co to přesně znamená a měli byste se znepokojovat? Vysokým krevním tlakem trpí mnoho Australanů a je to důvod k obavám. Ale i když to zní dost děsivě, vysoký krevní tlak můžete léčit poměrně snadno. Takže se nestresujte! Stačí se řídit radami lékaře a provést několik úprav ve svém životním stylu. Výsledky budou mluvit samy za sebe. Při zlepšování krevního tlaku je důležité úzce spolupracovat se svým lékařem - ten vám vždy poradí nejlépe! A mezitím existuje několik věcí, které můžete pro zlepšení udělat úplně sami. Níže je uvedeno 6 snadných domácích prostředků na vysoký krevní tlak!

1. Nejlepším domácím prostředkem je cvičení!

Víme, že tohle asi není to, co jste chtěli slyšet. Cvičení není zrovna rychlé řešení a zdaleka to není dobrý čas! Ale vydržte, protože cvičení je vaším nejmocnějším spojencem v boji o zdraví. Pokud ve vás slovo cvičení vyvolalo myšlenky na sprint do kopce v horkých dnech, pak si můžete oddechnout. Když říkáme cvičení, nemyslíme tím nic příliš namáhavého! Mnoha lidem postačí pravidelné procházky. Třeba i krátký běh kolem bloku nebo po silnici každé ráno. Není třeba se do cvičení zbláznit - jen si zkuste zvyknout na aktivní pohyb. A jako vždy dbejte rad svého lékaře!

2. Pořiďte si sadu pro měření krevního tlaku - je důležité vědět, jak se vám daří.

Dobře, tohle není vyloženě lék, ale přesto vám pomůže! Domácí soupravy na měření krevního tlaku nabízejí přesný přehled o tom, jak si stojí váš krevní tlak. To znamená, že můžete zjistit a zmapovat jakékoli změny, jakmile k nim dojde. Není lékařská technologie skvělá! Díky tomu, že máte k dispozici aktuální informace o svém krevním tlaku v reálném čase, můžete zjistit, co funguje a co ne. I když si nejste úplně jisti, co to všechno znamená, je užitečné poznat své tělo. A pokud jde o poznávání svého těla, domácí souprava na měření krevního tlaku je tou správnou volbou!

3. Vyzkoušejte draslík - může pomoci!

Někteří zdravotníci doporučují zvýšit příjem draslíku, pokud máte vysoký krevní tlak. Co je to však draslík? Mohlo by vám být odpuštěno, že si myslíte, že je to špatná věc - je to přece alkalický kov. Draslík je však ve skutečnosti pro vaše zdraví životně důležitý. Mnoho druhů ovoce, zejména banány, mají vysoký obsah draslíku a jeho účinky mohou vyvážit negativní vliv sodíku. Než se však draslíkem začnete zatěžovat, poraďte se se svým lékařem! Zvýšení příjmu draslíku je dobrý nápad pouze v případě, že se v současné době nacházíte pod ideální hladinou. Poraďte se proto se svým lékařem a podle toho se zařiďte.

4. Sód i ciśnienie krwi nie mają ze sobą nic wspólnego

Nasza poprzednia wskazówka prowadzi bardzo ładnie do tej: sód nie jest dobry dla twojego ciśnienia krwi. A przez sód rozumiemy sól. Sól jest w rzeczywistości o wiele bardziej rozpowszechniona w naszej diecie niż możesz sobie zdawać sprawę. To może wyjaśniać, dlaczego wysokie ciśnienie krwi było taką niespodzianką! Prawda jest taka, że sód znajduje się we wszystkim. Znalezienie żywności wolnej od sodu jest prawie niemożliwe. Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest czytanie składników tego, co jesz. Czy zawiera sód? Jeśli tak, to ile? Zadawanie tych dwóch prostych pytań może pomóc Ci regulować ilość sodu w Twojej diecie. W końcu nie można walczyć z wrogiem, którego nie widać!

5. Pij herbatę zamiast kawy - im mniej kofeiny, tym lepiej

Kawa: to mały rozrusznik serca, którego potrzebujesz rano, ale czy jest to początek, którego potrzebuje Twoje serce? Odpowiedź, która może cię rozczarować, brzmi: nie. Kofeina jest jednym z najczęstszych czynników powodujących wysokie ciśnienie krwi. I chociaż przynosi ci ten złoty okres radości przed pracą, to być może będzie musiała odejść. Ale, aby odpokutować za przyniesienie tak druzgocących wiadomości, mamy rozwiązanie! Herbata jest świetną alternatywą dla kawy. W zależności od tego, jaki rodzaj wybierzesz, może ona nadal dostarczać lekkiego kofeinowego kopa. Ale ogólnie rzecz biorąc, ma znacznie mniejszy wpływ na ciśnienie krwi. A najlepsze jest to, że możesz zachować ten ważny poranny rytuał! Nie moglibyśmy sobie tego odmówić.

6. Używaj olejku lawendowego lub świec, które pomogą Ci się zrelaksować - stres może podnieść ciśnienie krwi

Zarządzanie wysokim ciśnieniem krwi nie musi polegać na stosowaniu diety i ćwiczeń. Jeśli zadbasz o swój umysł, twoje ciśnienie krwi odpowie ci tym samym! Rozstawienie kilku świec w domu lub umieszczenie olejku lawendowego w dyfuzorze może brzmieć jak dziwny środek na nadciśnienie. I do pewnego stopnia tak jest. W końcu lawenda i świece nie mają bezpośredniego wpływu na ciśnienie krwi. Ale mogą pomóc Ci się zrelaksować. Stres i ciśnienie krwi są ze sobą ściśle powiązane. Jeśli jesteś zestresowany, zanim jeszcze wyjdziesz z domu, to Twoja walka o obniżenie ciśnienia krwi będzie o wiele trudniejsza! Dlatego daj sobie szansę i zrelaksuj się. Jeśli posiadasz domowy zestaw do mierzenia ciśnienia krwi, być może będziesz w stanie dostrzec niesamowitą różnicę, jaką może zrobić! Jaki jest szybki domowy środek na wysokie ciśnienie krwi? Istnieje kilka domowych środków zaradczych, które mogą pomóc w zarządzaniu wysokim poziomem ciśnienia krwi, w tym zmniejszenie spożycia sodu, pozostanie aktywnym, zmniejszenie poziomu stresu i ograniczenie spożycia alkoholu. Jak mogę natychmiast obniżyć swoje ciśnienie krwi? Jak mogę natychmiast obniżyć ciśnienie krwi?
  1. Weź ciepłą kąpiel lub prysznic. Zostań pod prysznicem lub w wannie przez co najmniej 15 minut i ciesz się ciepłą wodą. ...
  2. Wykonaj ćwiczenie oddechowe. Weź głęboki oddech, wstrzymaj go na około dwie sekundy, a następnie powoli zrób wydech. ...
  3. Odpręż się!
Prawidlowe csisnienie
27 zdrowych nawyków
do normalizacji ciśnienia krwi
darmowy ebook
Pobierz teraz